CVRČOVICKÁ KOPRETINA 2016

09.06.2016 13:14

Již po čtvrté se na odborném učilišti ve Cvrčovicích konala soutěž ve vazbě a aranžování květin – CVRČOVICKÁ KOPRETINA. Žáci z několika učilišť a středních škol přijeli poměřit své síly v aranžérském umění vazby květin všeho druhu. Že aranžování květin není jen doménou dívek, předvedli při soutěži aranžéři a aranžérky ze Cvrčovic, Chroustovic, Holešova, Kelče, Litomyšle a Zábřehu. Žáci vytvářeli mnoho nádherných květinových dekorací na několik zadaných témat. Nejprve zhotovili svatební parter z řezaných květin, který byl určen na svatební tabuli, následovalo zhotovení věnečku na téma Jaro, ve kterém musely být použity jarní květiny, a nakonec ještě vytvořili precizní přízdoby ženichovy klopy, tzv. korsáž, která byla opět zhotovena ze živých květin stejného druhu, jaké byly použity ve svatebním parteru. Soutěžící přijel pozdravit a podpořit i náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek. Za svou šikovnost byli žáci náležitě oceněni cenami, které věnovalo květinářství Lenky Weiterové z Pohořelic, Velkoobchod s květinami a doplňky Vonekl, obec Cvrčovice a město Pohořelice. Odborná porota to neměla při rozhodování vůbec lehké, neboť všechna díla byla velmi pěkná, ale nakonec vybrala v každém tématu tři nejlepší dekorace a rovněž bylo vyhodnoceno výherní pořadí všech zúčastněných týmů. Ceny žákům předal paní ředitelka spolu se starostou Cvrčovic, Mgr. Pavlem Endlicherem.

Všichni měli velkou radost z toho, že se jim při soutěži dařilo a že mohli svým kamarádům ukázat, co pilně se svými učiteli nacvičili.

Výsledky aranžérského umění ze soutěže Cvrčovická kopretina byly po soutěži opět k vidění na výstavě vín s ochutnáváním v Pohořelicích, kde je obdivovala široká veřejnost.

Již nyní se všichni těší, jak se uvidí při příštím ročníku této kreativní soutěže, protože soutěž CVRČOVICKÁ KOPRETINA se na OU ve Cvrčovicích již stala tradicí.