Gastro Mánes v Kroměříži

06.04.2018 10:26

Dne 4. 4. 2018 se naše škola zúčastnila 12. ročníku gastronomické soutěže odborných škol Gastro Mánes, kterou pořádala Střední škola hotelová a služeb Kroměříž.

Naše škola vyslala jednu soutěžní dvojici oboru Kuchařské práce, složenou z žákyň 1. a 2. ročníku. Soutěžní klání se dělilo na dvě části. V první části žákyně připravily v časovém limitu jedné hodiny studený předkrm „Hruška plněná domácí lučinou“ a „Chuťovky plné vitamínů“. Druhá část byla jako pódiové vystoupení, ve kterém žákyně připravovaly „Papajovo-mangový thajský salát“ v časovém limitu 15 minut.

Soutěžící Šárka a Kristýna se zodpovědně připravovaly na soutěž, kde předvedly své dovednosti a vše úspěšně zvládly. Domů si odvezly umístění ve stříbrném pásmu a věcné ceny.

 

Foto ze soutěže naleznete zde