Setkání mladých malířů Hlučín

06.10.2022 08:18

Setkání mladých malířů v Hlučíně nám začalo 4.10. 2022. Akce se pořádala na náměstí a naštěstí nepršelo.

Naši školu výborně reprezentovali naši žáci 3M Pižl Erik a Kalvoda Pavel. 

Účast byla velmi slušná a to 18 soutěžících dokonce i ze Slovenska. Žáci musí nakreslit a zvětšit předem stanovený obrazec pomocí čtvercové sítě a na druhé pracovní ploše mohou dělat volnou tvorbu co znamená jakoukoliv kreativní věc. Volnou tvorbu měli dle názoru odborníků naši žáci nejlepší. Škola z Olomouce dokonce využila virtuální realitu a pomocí 3D brýlí přenášeli obraz na plochu.

Byl poměrně velký zájem veřejnosti, základní školy, a další.....

Jako škola Cvrčovice tyto akce velmi podporujeme, kdy se ukazuje, že umět dobré a kvalitní řemeslo je výborný základ do života.

 
učitel OV Jiří Nový