Soutěž Soběslavská růže

28.11.2017 13:23

Dne 9.11.2017 se naše škola zúčastnila 23. ročníku celostátní soutěže „Soběslavská růže“ v Soběslavi. Tato soutěž je zaměřena na floristické dovednosti a je určena studentům odborných učilišť, středních odborných učilišť a středních odborných škol se zaměřením na zahradnictví.

Motto pro letošní rok bylo: „V lese, jó v lese, na jehličí…“ aneb jehličnany trochu jinak.

Každý účastník soutěžil ve třech dílčích úkolech:

1. úkol – vázání svatební kytice „Hajný se žení“

2. úkol – Lesní polštářek

3. úkol – Fantazie – objekt určený pro dekoraci vstupního prostoru při pořádání Mezinárodní konference o stavu evropských lesních ekosystémů.

Naši školu reprezentovaly žákyně druhého ročníku a oboru Květinářské a aranžérské práce, Dagmar Foukalová a Kamila Prudilová. Žákyně se náročného úkolu zhostily zodpovědně a pilně se na soutěž připravovaly. Jako poděkování, obdrželi naši žáci čestné uznání za vzornou reprezentaci školy.

Do soutěže se celkem zapojilo 11 škol. 

 

Foto ze soutěže naleznete zde.