Školní rok 2022/2023

V této rubrice nejsou žádné články.

Školní rok 2021/2022

Velikonoční výstava

11.04.2022 07:33

Velikonoční výstava na OU Cvrčovice dne 6.4.2022                                                                                                                                  

Na OU bylo po delší době opět živo. Sjížděli se lidé z blízkého i širokého okolí a těšili se na velikonoční výstavu a také na to, že si mohou zakoupit pěknou dekoraci do svého bytu nebo sazenice na zahrádku. Zlákal je i široký výběr cukrářských a kuchařských výrobků, vždy odcházeli se slovy, jak se těší, až si dají zakoupenou sladkost ke kafíčku. Nešetřili chválou, obdivovali krásné dekorace, nápaditou výzdobu a užívali si celkové předvelikonoční atmosféry.  Slova chvály a uznání nám byla odměnou a povzbuzením pro přípravu dalších podobných akcí. Děkujeme.

S pozdravem,

Libuše Hojsáková

 

Zámecké vázání Kelč

04.04.2022 19:21

Dne 29.3.2022 se naše učiliště zúčastnilo soutěže Zámecké vázání v Kelči.  Je to soutěž v aranžování a naši školu reprezentovala děvčata oboru Květinářské a aranžérské práce – Daniela Zmrzlá a Jana Štrajtová, žákyně 1.TA ročníku.

Soutěžilo se ve dvou tématech – 1, Přízdoba dřevěné bedýnky s použitím umělých květin

                                                           2, Jarní svícen na stůl s použitím přírodních materiálů i umělých květin

Po dvouleté pauze jsme se těšili na přátelské klání a atmosféru soutěžících týmů, kterých bylo přihlášeno celkem 7.

Celé dopoledne velice rychle uteklo, děvčata byla snaživá, samostatná, aktivní a dekorace se jim moc povedly.

Krásnou tečku soutěžního dne podtrhlo ještě 2. místo Jany Štrajtové za jarní svícen na stůl.

Počasí nám přálo, jarní sluníčko lákalo do přírody a tak jsme v odpoledních hodinách dorazili šťastně domů.

Procházková Simona, DiS.

 

Za kulturou do kina

01.04.2022 08:09

Dne 24.3.2022 žáci domova mládeže navštívili kino cinema city Velký Špalíček. Shlédli jsme premiéru filmu Poslední závod. Jednalo se o drama natočené podle skutečné události, které se odehrálo na začátku minulého století v Krkonoších. Odcházeli jsme s ponaučením, že člověk nemůže vyhrát boj s přírodou.

Za DM Hana Vaculková

 

Soutěž o nejlepší palačinku

01.04.2022 07:17
Dne 21. 3. 2022 proběhla soutěž o nejlepší palačinku. Soutěžili žáci 1PS a 2PS. Při soutěži panovala dobrá nálada, posuďte sami, jak se dílo podařilo.
 
Na 3. místě se umístila Milisová Sandra
      2. místo obsadila Opluštilová Romana
      1. místo Sova Radim
 
S pozdravem,
Jana Kohútová

Vaříme si sami! Soutěž o nejlepší a nejchutnější těstovinový salát

03.03.2022 10:25

Série soutěží ,, Vaříme si sami “ se mohla po covidové přestávce opět uskutečnit.  24.2.2022  se ve školní jídelně tradičně soutěžilo. Tentokrát  ,, O nejlepší těstovinový salát “.  Již šestý rok si žáci zkouší své kuchařské zdatnosti v této sérii soutěží. Soutěže se zúčastnilo opět  9  žáků z různých učebních oborů. Žáci si připravili recepty na svůj oblíbený salát. Předali je paní vedoucí stravování, která nakoupila potřebné suroviny. Některé recepty byly opravdu netradiční, například salát vegetariánský s přidáním tofu. Školní kuchyně uvařila těstoviny a připravila kuchyňské potřebné nádobí. Žáci se s velkou chutí a nadšením pustili do výroby svého zvoleného salátu. Saláty hodnotící komisy chutnaly a bylo pro ně těžkým úkolem vyhodnotit nejchutnější salát. Všechny byly velmi chutné. Vítězným salátem se stal ,,Těstovinový salát s kuřecím masem‘‘. Na závěr soutěže předala paní ředitelka všem drobné ceny. Soutěž se vydařila a žáky pobavila.

 

S pozdravem,

Eva Korčáková

Olympijský festival a Labyrint pod Zelným trhem

21.02.2022 17:48

Ve čtvrtek 17. 2. 2022 se vybraní žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili akce Olympijský festival. Ovšem díky nepříznivému počasí bylo vedením Olympijského festivalu rozhodnuto, že do areálu nebude nikdo z bezpečnostních důvodů vpuštěn. Navzdory nepříznivým povětrnostním podmínkám a nemožnosti vstupu na sportoviště olympijského festivalu se nám alespoň vydařilo původní program nahradit, a to návštěvou Labyrintu brněnského podzemí pod Zelným trhem. Prohlídka trvala asi 40 minut, zhlédli jsme alchymistickou dílnu, sklady s potravinami, mučící nástroje či středověkou krčmu a dověděli se informace o skladování potravin a životě ve starém Brně. Díky této změně jsme si prošli střed Brna a ukázali si přilehlé brněnské pamětihodnosti.

 

Kromě návštěvy OH festivalu dvě naše žákyně 1. ročníku oboru šití Simona Hejlová a Natálie Peterková vymyslely a namalovaly maskota ZOH v Číně a Venda Maděránková navrhla plakát. Moc děkujeme!

S pozdravem,

Mgr. Michaela Slavíková

 

Soutěž skládání a žehlení tvarového prádla

19.02.2022 18:20

18. 2. 2022 proběhla oborová soutěž PS1, PS2 v žehlení a skládání rovného a tvarového prádla. Žáci soutěžili v žehlení a skládání ložního prádla, utěrek a plášťů. Všichni pracovali pečlivě, bylo těžké vybrat tři nejlepší. Po důkladném zvážení se na třetím místě umístila Anička Schovancová, na druhém místě Sára Kratochvílová a na prvním místě Klárka Böhmová.  Všichni žáci dostali sladké odměny.

S pozdravem,

Jana Kohútová

 

Valentýnská soutěž - cukráři

17.02.2022 17:58

Dne 15. 2. 2022 proběhla soutěž u oboru cukrářské práce na téma "Valentýnský dortík". Soutěže se zúčastnili žáci druhých ročníků, kteří si podle své nápaditosti vyrobili dort na zadané téma.

1. místo obhájila Alexandra Kučerovská

2. místo Pavlína Loupalová

3. místo Roman Köhler

S pozdravem,

Bc. Ivana Trnková

Aquapark Kohoutovice

16.02.2022 17:25

V pondělí 14. 2. 2022 se vybraní žáci 1. - 3. ročníku naší školy účastnili plavání v aquaparku v brněnských Kohoutovicích. Tato akce proběhla po dvou letech, kdy z důvodu covidové situace nebylo možné kurz absolvovat. Žáci si užili relaxačního bazénu s vodními prvky a procedurami, vířivky a silnější plavci využili plaveckého bazénu i místního tobogánu. Kromě relaxace se hrály i hry. Celá akce se zdařila a už se zase těšíme na příště!

S pozdravem,

Mgr. Michaela Slavíková

Valentýnská soutěž - květinářské a aranžérské práce

14.02.2022 10:55

Dne 9.2.2022 se žáci oboru Květinářské a aranžérské práce ročníku 1.A, 1TA zúčastnili soutěže o nejhezčí Valentýnskou dekoraci. Bohužel do akce zasáhla doba covidová a tím i větší absence žáků. Z celkem 11 se zúčastnilo 6 žáků. Použitím moderních dekoračních prvků a materiálů byly výrobky zdařené, žáci byli aktivní, nálada valentýnská. Všichni žáci si vybrali  dekoraci ve tvaru srdce, které je typické pro tento svátek. Svými výrobky mohli pak obdarovat své milované a blízké osoby.

S pozdravem,

Simona Procházková, DiS

.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>